V budúcnosti bude 3D tlačiareň možno rovnkako bežná, ako tá kancelárska. Myslí si jeden z víťazov celoslovenskej súťaže stredoškálov v trojrozmernom modelovaní

V budúcnosti bude 3D tlačiareň možno rovnkako bežná, ako tá kancelárska. Myslí si jeden z víťazov celoslovenskej súťaže stredoškálov v trojrozmernom modelovaní.

Už druhý rok si môžu stredoškoláci svoju vlastnú šikovnosť v modernej technológií 3D tlače porovnať s ďalšími spolužiakmi z celého Slovenska. Tento rok si to vyskúšali ôsmi študenti.

Osmička študentov si mala v celonárodnom kole súťaže 3D tlač poradiť s hlavným súťažným zadaním a prípadne sa pustiť aj do riešenia bonusovej úlohy.

Víťazom 2. ročníka celoslovenskej súťaže v 3D tlači sa stal Peter Antala z SOŠ Strojníckej v Bánovciach nad Bebravou. Z maximálneho možného počtu dosiahnutých bodov 110 získal Peter 103 bodov. Len jeden bod menej rozhodol o druhom mieste, Richarda Kováča zo Spojenej školy Komárňanskej v Nových Zámkoch. Tretie miesto a 97 bodov patrilo Michalovi Kornúcovi z michalovského Gymnázia Pavla Horova. 

V budúcnosti bude 3D tlačiareň možno rovnkako bežná, ako tá kancelárska. Myslí si jeden z víťazov celoslovenskej súťaže stredoškálov v trojrozmernom modelovaní   

Suťaž 3D tlač je organizovaná v rámci národného projektu IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie.  Jeho strategickým cieľom je vytvorenie modelu vzdelávania a prípravy mladých ľudí pre aktuálne a perspektívne potreby vedomostnej spoločnosti a trhu práce so zameraním na informatiku a IKT. Viac informácií o cieľoch, prebiehajúcich aktivitách, výstupoch a výsledkoch národného projektu je k dispozícii na  http://itakademia.sk. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

 

Posledný update stránky: 2019-03-29 09:50