Aktuality pre odbornú verejnosť

<< < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | > >>

Už tradičná súťaž oceňujúca prenos výsledkov slovenského výskumu do praxe čaká na nominácie

Po ôsmykrát je tu súťaž určená pre inovácie, technické riešenia a ich pôvodcov, ako aj počiny s prínosným vplyvom v oblasti prenosu výsledkov výskumu do praxe. Cena za transfer technológií na Slovensku 2020 prijíma nominácie.


Viac informácií

Digitálna transformácia je príležitosť. Reagujú na ňu aj učitelia

Aby sa dnešný absolvent uplatnil na trhu práce musí mať dobrý vedomostný základ. Poskytnúť mu ho môže iba také vzdelávanie, ktoré reaguje na súčasné trendy. O tom, akým spôsobom sa má výučba odzrkadľujúca aktuálnu digitálnu transformáciu realizovať, diskutovali stredoškolskí a vysokoškolskí učitelia spoločne s odborníkmi z IT praxe.


Viac informácií

Aj hodnotenie vedeckých časopisov má svoje trendy. Webinár CVTI SR priblíži tie aktuálne

Aký je prínos vedeckých časopisov pre vedu a výskum? Na túto otázku odpovedajú rozličné nástroje na hodnotenie vedeckých magazínov. A práve na aktuálne trendy v tejto oblasti sa bližšie pozrie pripravovaný webinár.


Viac informácií

Hľadajú sa vedci v zahraničí s chuťou zlepšovať Slovensko

Krajania pôsobiaci v cudzine sa môžu zapojiť do databázy a pomôcť tak zlepšovať domáce vedeckovýskumné prostredie. 


Viac informácií

Učitelia stredných a vysokých škôl budú diskutovať o digitálnej transformácii

Súčasný trend digitálnej transformácie je obrovskou príležitosťou. Absolventom dáva možnosť uplatniť sa v podmienkach aktuálneho trhu práce. Hlavnou témou pripravovanej konferencie pre stredoškolských a vysokoškolských pedagógov je aj budúcnosť vzdelávania v tomto smere.


Viac informácií

Pandémia zvýšila záujem o virtuálne študovne. Online prístup k e-knihám si obľúbili najmä študenti

Jednoduchý prístup k dokumentom na podporu vzdelávania, vedy a výskumu a navyše v príjemnom používateľskom prostredí. Pilotný projekt virtuálnych študovní ponúka aktuálne viac ako 400 tisíc strán študijných a vedecko-výskumných titulov. Počas pandémie súvisiacej s koronavírusom sa záujem o túto službu rapídne zvýšil.


Viac informácií

23. ročník ocenenia Vedec roka SR už čoskoro

Centrum vedecko-technických informácií SR, Slovenská akadémia vied a Zväz slovenských vedeckotechnických spoločností vyhlásili tento rok 23. ročník oceňovania významných slovenských vedcov, technológov a mladých výskumníkov zo všetkých oblastí vedy a techniky – Vedec roka SR 2019.


Viac informácií

Stredoškolskí učitelia majú možnosť pridať sa k silnej komunite „sieťarov.“ Príležitosť ponúka platforma projektu IT Akadémia

Platforma „Sieťové fórum“ združuje učiteľov stredných škôl vyučujúcich alebo zaoberajúcich sa problematikou počítačových sietí. Jej podstatou je zdieľať skúsenosti s výučbou a inovatívne pristupovať k vzdelávaniu študentov v tomto odbore.


Viac informácií

Šanca nájsť si partnera na spoluprácu pre dizajnérov. V rámci medzinárodného projektu CVTI SR pozýva na b2b podujatie

Nemusíte vycestovať a napriek tomu môžete stretnúť potenciálnych zahraničných partnerov, vďaka ktorým zhodnotíte svoje dizajnérske výrobky. Chystá sa B2B podujatie pre všetkých s nápadom z oblastí módy, bytového dizajnu či klenotov. Príležitosť bilaterálnych - online - stretnutí je tu pre záujemcov bezplatne.   


Viac informácií

Podnikanie s poslaním. Prieskum zisťuje spoločné ciele a záujmy podnikov so spoločenským dopadom

Zistiť, aké sú záujmy organizácií s ohľadom na ich sociálne a ekologické ciele. To je zámer aktuálneho prieskumu medzinárodného projektu, ktorý má vybudovať sieť spolupracujúcich sociálnych a zodpovedných podnikov.


Viac informácií
<< < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | > >>