Stredoškoláci, poznáte aspoň základy Pythonu? Rozšírte svoje programátorské zručnosti

V rámci medzinárodného projektu RoboCoop organizuje Centrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR) sériu bezplatných webinárov. Chceš naprogramovať jednoduchú hernú mechaniku? Program, ktorý bude sťahovať dáta? Využi ponuku novembrových online podujatí. 

„Za dve hodiny sa účastníci naučia programovať jednoduchú hernú mechaniku hry Flappy Bird alebo jednoduchý Web Scraper či program, ktorý bude sťahovať dáta napríklad z Profesie.sk alebo Nehnutelnosti.sk,“ upresňuje Peter Wachter z CVTI SR, za medzinárodný projekt RoboCoop, do ktorého aktivít je centrum zapojené.

Webináre sú otvorené aj žiakom ZŠ, podmienkou je len znalosť základov Pythonu. Pred webinárom je nutné, aby si každý účastník vopred nainštaloval Mu editor, ktorý si je možné stiahnuť na odkaze: https://codewith.mu/.

V prípade záujmu je potrebné vyplniť prihlasovací formulár. Odkaz priamo na webinár bude zaslaný emailom následne po registrácii.

Séria webinárov je bezplatná. Kapacitne sú však jednotlivé webináre obmedzené  na 12 študentov. Ako Centrum vedecko-technických informácií SR ich organizujeme za podpory prostriedkov programu cezhraničnej spolupráce Interreg Slovenská republika – Rakúsko a ERDF, v rámci medzinárodného projektu RoboCoop,“ upresňuje Wachter.  

Témami jednotlivých webinárov sú :
  5. 11. 2020 l Flappy Bird
12. 11. 2020 l Web Scraping v Pythone
19. 11. 2020 l Flappy Bird

Posledný update stránky: 2020-10-15 14:50