Aktuality pre širokú verejnosť


       

 

<< < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | > >>

AKTUÁLNE│Zmena PSČ

Centrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR) má zmenené PSČ. Nové PSČ je 840 05.


Viac informácií

V zážitkovom múzeu sa pripravujú na sviatok detí. Sláviť sa bude celý týždeň

Prečo len jeden deň, keď môžeme celý týždeň. Povedali si v múzeu plnom interaktívnych exponátov a sviatok Medzinárodného dňa detí tu potrvá celý jeden týždeň.

V Múzeu špeciálneho školstva v Levoči (Centrum vedecko-technických informácií SR) sa bude vzdelávať a spoznávať svet hluchoslepých.  Deti čaká zaujímavé „stretnutie s inakosťou,“ ale aj množstvo zábavy.       


Viac informácií

Školské múzeá a ich NOC aj DEŇ

Dnešný Medzinárodný deň múzeí (18.5. 2022) patrí aj múzejníkom z rezortných múzeí školstva. Múzeum školstva a pedagogiky v Bratislava a Múzeum špeciálneho školstva v Levoči, ale „oslavovali“ už skôr.

Pre svojich návštevníkov totiž pripravili program už počas Noci múzeí a galérií (14.5.2022). Obe múzea sú organizačné súčasti Centra vedecko-technických informácií SR (CVTI SR).


Viac informácií

Je tu sviatok múzejníkov. V Levočskom múzeu so vstupným zdarma aj s darčekom

Všetci múzejníci oslavujú svoj sviatok 18. mája. Pripomínajú si ho aj tí v špecializovanom a najmä interaktívnom múzeu, kde je prehliadka expozície zážitkom. Všetci záujemcovia sú na „oslavu“ pozvaní bezplatne a odnesú si aj darček.

Na Medzinárodný deň múzeí vstupné do Múzea špeciálneho školstva v Levoči (Centrum vedecko-technických informácií SR, CVTI SR) neplatíte a navyše si odnesiete vzácnu zberateľskú pečiatku.


Viac informácií

Múzeum školstva a pedagogiky počas Noci múzeí a galérií sprístupní verejnosti svoje nové depozitáre

V sobotu 14. mája Múzeum školstva a pedagogiky sprístupní širokej verejnosti svoje nové depozitárne priestory školských pamiatok na Slovensku.


Viac informácií

Veda v CENTRE │Imunita – náš ochranný štít

Počas celého života nás ohrozuje množstvo chorôb. Niekedy menej, inokedy viac. Neustále na nás číhajú rôzne vírusy, baktérie či hrozba nádorov. Máme však niečo, vďaka čomu súboj s týmito protivníkmi vyhrávame. Reč je o imunite, ktorá ako neviditeľné brnenie chráni naše zdravie ako vie. Poznáme však mnohé prípady, keď imunita sama osebe nestačí a je oslabená, alebo aj prípady, keď imunita nefunguje ako má a bojuje sama proti sebe.

O imunite všeobecne, jej podpore, fungovaní i poruchách sa dozvieme v májovej Vede v CENTRE, na ktorú Vás srdečne pozývame vo štvrtok 26. mája o 17.00 hod. do CVTI SR na Lamačskej ceste 8/A v Bratislave. Naším hosťom bude významný imunológ prof. MUDr. Milan Buc, DrSc.


Viac informácií

Odborné informácie majú k dispozícii už po pár kliknutiach. Je ich už viac ako štyritisíc

Kvalitné odborné informácie majú dostupné kedykoľvek, kdekoľvek a prístup k nim získajú za pár kliknutí. Navyše majú k dispozícii aj ďalšie služby. 

Reč je o registrovaných používateľoch Vedeckej knižnice Centra vedecko-technických informácií SR (CVTI SR). Aj vďaka rozšíreniu informačných zdrojov a služieb ich počet nedávno prekročil hranicu štyritisíc.


Viac informácií

Európskej Noci múzeí a galérií otvoria bránu aj v levočskom zážitkovom múzeu

Bránu do sveta vzdelávania žiakov so zdravotným postihnutím netradičnou formou cez hry, dialóg a interakciu otvára zážitkové múzeum v Levoči. No a bránu k celoeurópskemu podujatiu otvorí už druhú májovú sobotu.

Múzeum špeciálneho školstva v Levoči (Centrum vedecko-technických informácií SR - CVTI SR) aj tento rok pripravilo program k Noci múzeí a galérií 2022. Kedy spoznať zaujímavé múzeum či galériu, keď nie počas „ich sviatku.“ Noc múzeí a galérií poznajú jej priaznivci po celej Európe. S pestrým programom čakajú návštevníkov aj v levočskom Múzeu špeciálneho školstva.


Viac informácií

Odhaľte skryté poklady z histórie baníctva. Začnite napríklad publikáciami v digitálnej knižnici

Zlato, striebro, meď. Naša krajina bola bohatá na drahé a farebné kovy. A nielen to. Preslávili sme sa aj rozvinutým baníctvom, banskou vedou a technikou. V banskom odvetví sme patrili k svetovej veľmoci. Zistite, čo z toho všetkého zostalo zachytené aj v dokumentoch.

Fond Slovenského banského múzea je významnou odbornou zbierkou dokumentov. Centrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR) je jedným z 15 partnerov medzinárodného projektu EODOPEN, ktorý sprístupňuje knihy 20. a 21. storočia širokej verejnosti formou ich digitalizácie.


Viac informácií

Rastlinstvo Slovenska. Nenahraditeľné bohatstvo spoznáte aj cez e-publikácie

Jar, to sú prvé rastliny a kvety. Ich nekonečná rozmanitosť si žiada aj rozmanité zdroje informácií o nich. Napríklad e-publikácie.

Centrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR) zdigitalizovalo špecializovaný bulletin a ďalšie publikácie o našom bohatstve v podobe rastlinstva. Ponúka ich vo svojej digitálnej knižnici. 

Centrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR) nadviazalo, v rámci medzinárodného projektu EODOPEN, spoluprácu so Slovenskou botanickou spoločnosťou pri SAV. Výsledok? Zdigitalizovaný Bulletin Slovenskej botanickej spoločnosti a viaceré zborníky či odborné publikácie. Digitálna knižnica CVTI SR sa tak rozšírila o ďalší špecializovaný obsah, cenný aj pre súčasné environmentálne témy riešené v spoločnosti. 


Viac informácií
<< < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | > >>