Robotické talenty kamerou európskej spravodajskej televízie

Prezentácie, súťaže, aktívny záujem robotiku, no najmä talenty, ktoré ukázali svoje vedomosti na medzinárodnom podujatí. Aj taká bola slovenská premiéra konferencie o vzdelávacej robotike – ECER 2022.

Po prvýkrát sa na príprave podujatia podieľalo aj Centrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR).  

Účastníci podujatia ECER 2022 tento rok zavítali do priestoru Zážitkového centra vedy Aurelium (CVTI SR), kde sa pre nich zážitkom stala aj samotná konferencia.

Atmosféru podujatia, ale tiež význam vzdelávacej robotiky priblížila reportáž európskej spravodajskej televíznej siete Euronews.  

Konferencia ECER 2022 - European Conference on Educational Robotics je príležitosťou pre talenty v robotike zdieľať nové poznatky a trendy v prezentáciách. Zároveň je to jedinečná možnosť, ako si vo formáte medzinárodného podujatia overiť svoje vedomosti v súťaži. Hlavným cieľom konferencie je priniesť priestor pre získanie skúseností so vzdelávacou robotikou. V študentských prezentáciách si žiaci a študenti odprezentujú vlastné skúsenosti a projekty. V súťaži preveria svoju šikovnosť a potvrdia vedomosti v praxi.

Európsku konferenciu o vzdelávacej robotike ECER2022 organizuje Practical robotics institute Austria (PRIA). Tento rok sa po prvýkrát na jej organizovaní podieľalo aj Centrum vedecko-technických (CVTI SR). CVTI SR  je súčasťou medzinárodného projektu RoboCoop, v rámci ktorého sa podujatie pripravuje. Finančne je podujatie ECER 2022 podporené z prostriedkov programu cezhraničnej spolupráce Interreg Slovenská republika – Rakúsko a ERDF

ECER 2022

Posledný update stránky: 2022-06-14 09:58