85vyrocie.cvtisr.sk

CVTI SR spúšťa špeciálnu sériu prednášok o vírusoch

Pravidelné prednášky pre verejnosť, ktoré rozoberajú aktuálne témy, vedci k dispozícii na zvedavé otázky publika a výnimočná atmosféra. To je základná charakteristika podujatí Veda v CENTRE (Vedecká kaviareň), ktorú organizuje Národné centrum pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti pri CVTI SR.

Vedu k vám dostaneme

„Veda v CENTRE je mimoriadne obľúbený formát prednášok, chceli sme preto v rámci pokračovania projektu zameraného na popularizáciu vedy a techniky tento formát rozšíriť aj do regiónov, aby sme umožnili zažiť vedu „naživo“ ešte väčšiemu počtu ľudí ako doteraz. Pandémia nám však skrížila plány a regionálne prednášky sa preto až do odvolania musia presunúť do online priestoru,“ vysvetľuje Andrea Putalová, riaditeľka Národného centra pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti.

Online podujatia nemôžu nahradiť osobný kontakt, majú však aj výhody. Môžu sa dostať aj k ľuďom, ktorí by na podujatie prísť nemohli. „Nevieme, ako sa súčasná situácia bude vyvíjať, a sme pripravení kedykoľvek nabehnúť na pôvodný plán. Zatiaľ však budeme pokračovať v práci na popularizácii vedy v režime online a budeme robiť všetko pre to, aby sa krásne zážitky z vedeckého poznania k svojmu publiku dostali,“ dodáva riaditeľka NCP VaT.

Vírusy zo všetkých strán

Nová séria cyklu Veda v CENTRE pozostáva zo 7 prednášok, ktoré si posvietia na vírusy z rôznych uhlov pohľadu. Pozvanie prednášať prijali uznávaní vedci a uznávané vedkyne, napríklad RNDr. Tatiana Betáková, DrSc., RNDr. Boris Klempa, DrSc., doc. Mgr. Richard Kollár, PhD., a ďalší.

Konkrétnejšie sa aktuálnej sérii cyklu Veda v CENTRE venuje článok na portáli Veda na dosah.

Posledný update stránky: 2021-03-01 11:16
×