Ako vidia vedcov - superhrdinov víťazi a víťazky grafickej a výtvarnej súťaže

Téma tohtoročnej súťaže Vedci, superhrdinovia dnešných dní zaujala. Mladí študenti a mladé študentky z celého Slovenska prihlásili do súťaží v rámci 17. ročníka TVT viac ako 300 krásnych diel s touto aktuálnou myšlienkou.  

Skutočnými superhrdinami dneška nie sú svalnatí bojovníci. Sú nimi vedci a vedkyne. Snažia sa bojovať nielen proti aktuálnej pandémii koronavírusu, ale aj proti ostatným trápeniam tejto planéty: chorobám, globálnemu otepľovaniu, znečisteniu životného prostredia a mnohým iným problémom či výzvam. 

„Dnes, viac ako inokedy, ľudia vnímajú dôležitosť vedy. Spoliehame sa na vedcov, že nás zachránia. Čakáme na objavenie vakcíny proti novému koronavírusu. Ďakujeme doktorom a sestrám za ich obetavosť. Aj téma našej súťaže mala byť v podstate poďakovaním. A vyšlo to perfektne. Práce, ktoré nám prišli, sú nápadité, vtipné, no i dojemné. Dokazujú, že aj mladí ľudia vnímajú, aká je veda dôležitá, a že vedci sú skutočne superhrdinami, a nielen tých dnešných dní,“ hovorí Andrea Putalová, riaditeľka Národného centra pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti (NCP VaT) a predsedníčka poroty grafickej a výtvarnej súťaže. 

Výtvarná a grafická súťaž sa už tradične koná pri príležitosti Týždňa vedy a techniky na Slovensku. Zapojili sa do nej žiaci základných škôl, osemročných gymnázií a žiaci základných umeleckých škôl v Slovenskej republike. Výtvarná súťaž má tradične dve kategórie. Prvá je pre žiakov vo veku od 9 do 12 rokov, druhá pre žiakov od 13 do 16 rokov. Do prvej kategórie grafickej súťaže mohli prihlasovať svoje práce študenti stredných škôl a do druhej študenti vysokých škôl a doktorandi.

Prečítajte si o víťazných prácach viac na našom portáli www.vedanadosah.sk  Ako vidia vedcov - superhrdinov víťazi a víťazky grafickej a výtvarnej súťaže

(zdroj: www.vedanadosah.sk)

        

Posledný update stránky: 2020-11-10 13:02