Začal sa Týždeň vedy a techniky na Slovensku 2017

„Spoznávaj, pochop, rozvíjaj“ – pod týmto mottom sa dnes začal v poradí už 14. ročník Týždňa vedy a techniky (TVT) na Slovensku (6. – 12. november 2017) zameraného na popularizáciu vedy a výskumu. Počas slávnostného podujatia v priestoroch Zážitkového centra vedy Aurelium v Bratislave ho otvorila ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová.

„Želám organizátorom úspešný priebeh všetkých podujatí a návštevníkom veľa zaujímavých stretnutí a zážitkov,“ uviedla Ministerka Martina Lubyová, ktorá súčasne vyzdvihla praktický prínos Týždňa vedy a techniky najmä pre deti, keďže môžu exponáty a vedecké zariadenia nielen vidieť, ale ich aj chytiť a vyskúšať v praxi.

„Žiaci tu uvidia veci, ktoré bežne v škole neuvidia. Niekedy to ľudí chytí za srdce v mladom veku a neskôr budú robiť vedu z presvedčenia, že ich to baví," doplnila ministerka školstva, ktorá si súčasne prezrela prezentované vedecké modely a tiež výstavu s názvom Dizajn - symbióza vedy a techniky. Jej autorom je akademický sochár Ferdinand Chrenka, vedúci Ateliéru Industrial dizajn VŠVU v Bratislave.

Počas prvého dňa TVT sa uskutočnilo aj slávnostné vyhlásenie výsledkov fotografickej a výtvarnej súťaže, počas ktorého si mladí a talentovaní výtvarníci a fotografi prevzali diplomy a vecné ceny.

Po celom Slovensku pripravili inštitúcie a organizácie pracujúce v oblasti vedy pre širokú verejnosť stovky rozličných podujatí od prednášok po workshopy a súťaže. Medzi hlavné podujatia patria interaktívna výstava Veda netradične, Festival vedy a techniky Amavet 2017, ako aj galavečer pri príležitosti odovzdávania Ceny za vedu a techniku. Zoznam všetkých podujatí nájdete na webovej stránke www.tyzdenvedy.sk v sekcii Podujatia TVT.
 
Hlavným organizátorom Týždňa vedy a techniky je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti. Spoluorganizátorom Týždňa vedy a techniky je Amavet - Asociácia pre mládež, vedu a techniku.

(foto: MŠVVaŠ SR)

Začal sa Týždeň vedy a techniky 2017

FOTOGALÉRIA (foto: CVTI SR)

Posledný update stránky: 2017-11-14 13:16