V Bruseli sa bude diskutovať o úlohe excelencie v európskom výskume a inováciách

O možnostiach, ktoré ponúka Horizont 2020, európske štrukturálne a investičné fondy či iné programy na preklenutie inovačných rozdielov medzi krajinami, ako aj o úlohe excelencie v európskom výskume a inováciách sa bude v stredu 23. novembra 2016 hovoriť na konferencii Spreading Excellence and Crossing the Innovation Divide.


Toto podujatie slovenského predsedníctva v Rade EÚ sa bude konať v Bruseli, v priestoroch Crowne Plaza-Le Palace Hotel (Rue Gineste 3). Konferenciu otvorí člen Európske komisie pre výskum, vedu a inovácie Carlos Moedas

spolu s ministrom školstva, vedy, výskumu a športu SR Petrom Plavčanom. Vytvorí tiež priestor na zhodnotenie výsledkov výziev Teaming, Twinning a ERA chair s cieľom poukázať na dosiahnuté úspechy a hlavné dôvody inovačných rozdielov.

Na podujatí sa zúčastní viac ako 300 expertov zo 41 krajín z rôznych oblastí (výskumníci, predstavitelia vedeckých inštitúcií, univerzít, vysokých škôl, zástupcovia malých a stredných podnikov, Európskej komisie, tvorcov národných a regionálnych politík či národné kontaktné body).

Program konferencie a zoznam rečníkov nájdete na webovej stránke konferencie www.secid2016.eu.

Tlačová konferencia sa bude konať o 11.15 h v priestoroch Crowne Plaza-Le Palace Hotel na 1. poschodí. Novinári sa môžu akreditovať na mieste v deň konferencie od 8.30 h.

Na tlačovej konferencii bude eurokomisár Carlos Moedas informovať o opatreniach, ktoré prijme Európska komisia na riešenie rozdielov v oblasti výskumu a inovácií v EÚ počas nasledujúcich troch rokov v rámci programu Horizont 2020.

Zároveň novinárom predstavia desiatich víťazov výzvy Teaming, ktorí si rozdelia sumu 150 miliónov eur. Na tlačovej konferencii sa zúčastnia koordinátori víťazných projektov. Za jedným z úspešných projektov stoja aj slovenskí výskumníci pod vedením prof. Dušana Galuseka z Trenčianskej univerzity v Trenčíne.

 

Posledný update stránky: 2016-11-21 12:23