Štartuje 9. ročník najväčšieho IT testu digitálnych zručností na Slovensku. CVTI SR hostilo zodpovedných zástupcov k testovaniu IT Fitness test 2020.


Monika Filipová: Vyzývame školy, aby sa aj tento rok zapojili do testovania IT znalostí 

(zdroj: MŠVVaŠ SR)


Začína sa najväčšie testovanie IT zručností na Slovensku: IT Fitness Test 2020 spestrí domáce vzdelávanie

(zdroj: IT Asociácia Slovenska)


Internet a online prostredie sa v súčasnej situácii stalo ešte výraznejším nástrojom pre komunikáciu. Pracovný trh si digitálne zručnosti doslova vyžaduje. Ako tieto oblasti zvládajú Slováci zisťuje IT Fitness test  

V pondelok, 4.5. 2020 sa na pôde CVTI SR konal tlačový brífing k začiatku IT Fitness testu 2020. Najväčšie IT testovanie digitálnych zručností  na Slovensku je určené pre žiakov, učiteľov a záujemcov z radov verejnosti. Aktuálne je venované bezpečnosti pohybu na intranete v čase pandémie COVID-19.

Tlačového brífingu sa zúčastnila aj Veronika Remišová, podpresedníčka vlády, Monika Filipová, štátna tajomníčka Ministerstva školstva vedy výskumu a športu SR a Ladislav Mika, vedúci zastúpenia EK na Slovensku.

Súčasťou odborného dialógu boli i Romana Kanovská, riaditeľka NÚCEM, Mário Lelovský, prvý viceprezident IT Asociácie Slovenska a ďalší zástupcovia odbornej verejnosti vrátane Františka Jakaba, garanta IT Fitness Test.

Ako Remišová na brífingu uviedla: „Digitálna akcelerácia je nevídaná  a tomu musí zodpovedať aj úroveň digitálnych zručností.“ Zároveň v tejto súvislosti zdôraznila, že pre ďalšie uplatnenie sa na pracovnom trhu sú digitálne zručnosti jednoducho základnou výbavou.

IT Fitness test je podľa jej slov príkladom pozitívneho vnímania digitálnych zručností a zapájania škôl, učiteľov a žiakov do budovania digitálneho kapitálu Slovenska.

Fakt, že pre uplatnenie sa na pracovnom trhu sú digitálne zručnosti nutnosťou potvrdil aj Lelovský, ktorý spomenul, že až 90% pracovných ponúk vyžaduje minimálne základné počítačové zručnosti. Čím náročnejšie povolanie, tým sú nároky vyššie.

Najväčší IT test národa bude prebiehať od 4. mája 2020 do 31. júla 2020.

https://itfitness.sk/sk/

Celý záznam z podujatia je dostupný na odkaze:

https://archive.tp.cvtisr.sk/archive.php?vid=583566ASGSN4KV66##videoplayer

Posledný update stránky: 2020-05-05 13:15