Špeciálny program v Zážitkovom centre vedy Aurelium

Interaktívne exponáty Zážitkového centra vedy Aurelium budú nasledujúci týždeň len jedným z lákadiel pre zvedavých návštevníkov. Od pondelka do stredy je v centre pripravený aj zaujímavý sprievodný program.

Spoznať niektoré zo zákonitostí chémie, ekológie, robotiky či ďalších oblastí vedy a techniky bude počas nadchádzajúceho týždňa iba prvým zážitkom, ktorý čaká na návštevníkov Aurelia. Pri jednotlivých exponátoch sa niečo nového naučia a tí všímaví si určite radi aj zasúťažia. Šancu uspieť a overiť si, čo všetko si zapamätali, majú možnosť v kvíze priamo na mieste.

Po „rozhýbaní“ mozgových buniek pri kvíze je čas trochu si oddýchnuť. Ideálne zastaviť sa v kino kútiku. O pohodlie pri sledovaní zaujímavých krátkych filmov s témou vedy, vedcov či technológií bude postarané. 

V prípade, že poznatkov nepostačí, doplniť ich možno pri panelových výstavách. Vedeli ste napríklad, že Aurel Stodola bol učiteľom Alberta Einsteina? Že samotný Einstein ho nazval majstrom techniky? Už viete, prečo práve názov Aurelium? Život a práca významného konštruktéra Aurela Stodolu si určite zaslúži pozornosť.

Aurelium je pracoviskom Centra vedecko-technických informácií SR (CVTI SR). Tento rok je pre CVTI SR výnimočným. Pripomína si 80. výročie svojho založenia. Tým, ktorí sa chcú dozvedieť, akým aktivitám sa centrum v súčasnosti venuje, prezradí viac druhá výstava. Pripravená pri príležitosti „okrúhlych narodenín.“

Netradične, už pondelka, kedy zvykne byť Aurelium zatvorené, až do stredy je tu príležitosť zažiť niečo navyše. V pondelok (26.11. 2018) a utorok (27. 11. 2018) od 9.00 do 13.00 h, v stredu (28. 11. 2018) rovnako, ale s pridaním i popoludňajších hodín, od 15.00 do 17.00 h.
 

http://aurelium.sk/

Všetky informácie o pripravovaných podujatiach pri príležitosti 80. výročia CVTI SR  sú dostupné na webovej stránke.

Špeciálny program v Zážitkovom centre vedy Aurelium 

Posledný update stránky: 2018-11-28 08:15