Prvý ročník Inno Start Fora zožal úspech

Otvorená diskusia o finančnej a nefinančnej podpore startupov sa rozprúdila v stredu, 1. júla 2015 v budove Fakulty informatiky a informačných technológií STU v Bratislave na prvom ročníku podujatia Inno Start Forum. Podujatie ako súčasť Letnej školy inovátorov organizovalo Centrum vedecko-technických informácií SR.

V oblasti finančnej podpory startupov prijali pozvanie na diskusiu Miloš Sochor zo spoločnosti Ysoft Ventures, Jaroslav Ľupták z Neulogy Ventures, Michaela Szilvásová z SBA, Michal Borza z Fondu inovácií a technológií a Tigran Aleksanyan zo Slovenskej sporiteľne.

Jednotlivé iniciatívy najskôr predstavili svoje aktivity v oblasti podpory startupov, priblížili, na čo sa žiadateľ o finančnú podporu má pripraviť ešte pred osobným stretnutím, ako má osobné stretnutie prebiehať a aké sú najčastejšie dôvody odmietnutia startupu zo strany investora.

V oblasti nefinančnej podpory startupov sa diskusie zúčastnili Lenka Bednárová z Univerzitného technologického inkubátora InQb, František Jakab z UCITT na Technickej univerzite v Košiciach, Vlado Vaculík z Connect coworking, Marek Lavčák z Eastcubator, Dušan Duffek z RubixLab, Anna Filippová z KPMG Startup Studio a Ivan Debnár z The Spot.

Diskutéri najskôr zodpovedali otázku, v čom potrebujú slovenskí startupisti pomôcť v rámci nefinančnej podpory, v čom majú najväčšie medzery a v čom Slováci v oblasti startupov vynikajú. Priblížili tiež, aké sú možnosti vzdelávania budúcich podnikateľov a startupistov z pohľadu prípravy na podnikanie, čo všetko ovplyvňuje úspech startupov a v ktorých oblastiach trhu je v súčasnosti najväčší priestor pre uplatňovanie startupov.

Účastníci podujatia tak získali komplexný obraz o formách podpory startupov na Slovensku. Podujatie súčasne poslúžilo ako miesto na výmenu cenných kontaktov medzi jednotlivými iniciatívami a startupistami.

FOTOGALÉRIA - Inno Start Forum

Prečítajte si o Inno Start Fore aj na -  www.podnikajte.sk - Päť odrazových mostíkov pre inovatívne startupy a začínajúcich podnikateľov

Spoluorganizátor:

   

Posledný update stránky: 2015-07-20 09:21