85vyrocie.cvtisr.sk

Príležitosť pre postdoktorandov a mladých vedcov. Webinár im priblíži možnosti špecializovaného európskeho grantu

Uvažujete, ako posunúť svoje vedecké bádanie? Ako rozbehnúť kariéru vo výskume naplno, zviditeľniť svoj výskum či nabrať skúsenosti s manažovaním vlastného menšieho projektu v európskom kontexte? Alebo naopak, zvažujete pritiahnuť na svoje pracovisko mladý talent a prestížny grant s jednoduchou administratívou?

Národná kancelária Horizontu v Centre vedecko-technických informácií SR (CVTI SR) vás pozýva na online stretnutie na tému Granty MSCA Postdoctoral Fellowship – ako uspieť?

Webinár sa uskutoční 1. júna 2023 v čase 9. 30 - 11.30 hod.

„Webinár je určený tým, ktorí sa chcú dozvedieť viac alebo zvažujú prípravu vlastného projektu. Ocenia ho projektové oddelenia, manažéri výskumu či zástupcovia pracovísk, ktoré majú záujem hosťovať výskumníkov cez túto schému,“ upresňuje Katarína Šimková, marketingová manažérka pre Horizont Európa. Tento najväčší európsky program na podporu a financovanie vedy a výskumu na národnej úrovni zastrešujú Národné kontaktné body (NCPs) so sídlom v CVTI SR.   

Ako uviedla, odborníci predstavia príležitosti, pravidlá aj neformálne očakávania výskumno-tréningových mobilitných grantov MSCA Postdoctoral fellowships. Odznejú tiež cenné rady a tipy k praktickým aspektom prípravy a písania projektového návrhu.

„Schéma MSCA Postdoctoral Fellowship financuje projekty individuálnych riešiteľov. Je určená pre výskumných pracovníkov, ktorí majú doktorát a chcú získať nové zručnosti prostredníctvom tréningu a medzinárodnej, interdisciplinárnej a medzisektorovej mobility.“

Na webinári budú diskutovať:

  • Zuzana Reptová, Národný kontaktný bod pre MSCA
  • Petr Nuska, úspešný žiadateľ o MSCA postdoctoral fellowship 2022
  • Barbara Šalingová, úspešná žiadateľka o MSCA postdoctoral fellowship 2022
  • Zuzana Kalináčová, Centrum Euraxess

Na podujatie je potrebné sa vopred registrovať prostredníctvom formulára na ERA portál Slovensko

 

Národná kancelária Horizontu

webinár│Granty MSCA Postdoctoral Fellowship – ako uspieť?

1. 6. 2023 09.30 – 11.30 hod.

Posledný update stránky: 2023-05-23 09:50
×