LETNÁ ŠKOLA EIT Food: RIS Inspire HealthySoil4Life

Európsky inovačný a technologický inštitút (EIT Food) organizuje v poradí druhý ročník letnej školy. Letná škola bude prebiehať v dňoch 1.-12. júla 2024 online formou a následne v dňoch 29.7- 2.8.2024 fyzicky v portugalskom Penha Garcia.

Tohtoročná letná škola bude spájať vzdelávanie, výskum a inovácie v kontexte spoločensky relevantnej témy: Zdravie pôdy.

Pre koho je Letná škola EIT Food určená?

Kurz je určený študentom bakalárskeho a magisterského štúdia, výskumným pracovníkom, odborníkom a začínajúcim podnikateľom, ktorí sa zaujímajú o inovácie v potravinovom systéme. Rovnako je určený jednotlivcom z rôznych oblastí vrátane potravinárskych vied, inžinierstva, obchodu/marketingu, informatiky, počítačových vied a ďalších.

Cieľovou skupinou teda sú:

  • Študenti (magisterského a doktorandského štúdia).
  • Podnikatelia a mladí odborníci, ktorí sa zaujímajú o inovácie v potravinovom systéme.
  • Zamestnanci maloobchodných potravinových predajní.
  • Poľnohospodári a odborníci, ktorí chcú preskúmať prechod na regeneračné a udržateľnejšie poľnohospodárstvo.

Ciele

Po absolvovaní kurzu si rozšírite svoje vedomosti o zdraví pôdy a súvisiacich inovatívnych poľnohospodárskych postupoch. Získate znalosti o prepojení úlohy zdravia pôdy s adaptáciou na zmenu klímy a zmierňovaním jej dôsledkov s cieľom zlepšovať celkové zdravie obyvateľstva. Letná škola vám poskytne súbor nástrojov na to, aby ste sa stali efektívnymi inovátormi v potravinovom systéme, okrem iného vrátane dizajnérskeho myslenia, rozvoja podnikateľských nápadov, podnikateľskej sebestačnosti, budovania tímu, pitchingu. Svoje vedomosti o zdraví a funkčnosti pôdy a udržateľnom poľnohospodárstve využijete pri inovácii produktov alebo techník, ktoré ovplyvňujú potravinový systém.

Program

Ocenenie pre najlepšie podnikateľské nápady

V rámci letnej školy budete môcť využiť svoju kreativitu a ambície a prezentovať podnikateľský nápad. Najlepší nápad získa odmenu až v hodnote 4.000€. Preto neváhajte a zažite neoceniteľnú skúsenosť Letnej školy EIT Food. Registrujte sa ešte dnes!

 REGISTRÁCIA: EIT Food RIS Inspire HealthySoil4Life Summer School (bgi.pt)

Viac informácii nájdete na: https://eraportal.sk/aktualita/letna-skola-eit-food-ris-inspire-healthysoil4life/

Posledný update stránky: 2024-06-19 12:54