Kreatívna dielňa Fablab Bratislava podporuje talenty už druhý rok

Bratislavský Fablab funguje už od roku 2014. Jeho druhé výročie dnes oslávili zástupcovia jeho partnerov, akademickej obce, ale i študenti v nových priestoroch Univerzitného vedeckého parku Univerzity Komenského v Bratislave. Súčasťou podujatia bolo predstavenie úspešných projektov realizovaných vďaka FabLabu, medzi ktoré určite patria aj roboti tímu Compotes. „Naša kreatívna dielňa podporila už viac ako 700 rôznych projektov od tých technických až po tie dizajnérske. Spomenúť môžeme napríklad 3D modely v spolupráci s Úniou slabozrakých a nevidiacich Slovenska. Zapojili sme tiež do minuloročného Bratislava desing week, s workshopom, v ktorom účastníci navrhovali vlastný prototyp topánky.“ hovorí Jozef Vaško z FabLab Bratislava.  

Na podujatí odzneli úvodné slová:

J.E. p. Christophe LEONZI; veľvyslanec Francúzskej republiky na Slovensku

prof. RNDr. Karol MIČIETA, PhD.; rektor Univerzity Komenského v Bratislave:

prof. Ing. Pavel Čičák, PhD.; prorektor Slovenskej technickej univerzity pre medzinárodné vzťahy a informačné technológie

prof. RNDr. Ján TURŇA, CSc. generálny riaditeľ Centra vedecko-technických informácií SR a riaditeľ Univerzitného vedeckého parku Univerzity Komenského v Bratislave

Kreatívna dielňa Fablab Bratislava podporuje talenty už druhý rok     

fotogaléria


"Fablab Bratislava je organizačnou súčasťou Centra vedecko-technických informácií SR (CVTI SR). V súčasnosti je CVTI SR zapojené do riešenia medzinárodného projektu FabLabNet, ktorý je realizovaný prostredníctvom programu Interreg Central Europe a spolufinancovaný Európskym fondom pre regionálny rozvoj. „V projekte máme ako inštitúcia zodpovednosť za vybudovanie knižnice voľne dostupných návodov a skúseností súvisiacich s využívaním digitálnych technológií ako sú 3D tlač, laserové rezanie a podobne. Knižnica má obsahovať rôzne video návody a rôzne štúdie,“ hovorí Ján Turňa generálny riaditeľ CVTI SR."          

Podujatie predstavovalo priestor pre stretnutie predstaviteľov inovačného ekosystému a reprezentantov stratégie výskumu a inovácií pre inteligentnú špecializáciu RIS3, ktorí sa tu stretli v rámci projektu FabLabNet.


Posledný update stránky: 2016-11-04 11:46