Európska energetika predpokladá zmeny aj vďaka výskumu

Súčasná energetická politika Európskej únie vo vzťahu ku politikám v oblasti výskumu a inovácií je ústrednou témou trojdňovej medzinárodnej konferencie SET Plan – CEEC X, ktorá začína v Bratislave 30. novembra a potrvá do 2. decembra 2016. Podujatie patrí ku tradičným podujatiam organizovaným každoročne v rámci predsedníctva krajín EÚ.

Konferencia SET Plan 2016 - CEEC X „Smerom k transformácií európskeho energetického systému s novou stratégiou integrovaného výskumu, inovácií a konkurencieschopnosti“ predstavuje pre Slovensko prestížne podujatie v oblasti výskumu a inovácií a budovania Energetickej únie. Práve jej vytváranie predpokladá zmeny v energetickom sektore.

Aktuálne deviata SET Plan konferencia je spojená s desiatym ročníkom Stredoeurópskej energetickej konferencie (CEEC X), ktorú organizuje Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku (SFPA). Podujatie SET Plan – CEEC X je tak významnou platformou na diskusiu o dôležitých otázkach európskej politiky v oblasti energetiky, ale i výskumu a inovácií.

Konferencia sa koná v priestoroch hotela Double Tree by Hilton v Bratislave a jej súčasťou sú tri tlačové besedy. Na úvodnej, 1. decembra 2016 o 12. hodine sa zúčastní Carlos Moedas, komisár pre výskum a inovácie; Maroš Šefčovič, viceprezident Európskej komisie pre energetickú úniu  a Peter Žiga, minister hospodárstva SR. Témou je Energetická únia: smerovanie a výzvy. 

O 17. hodine bude Fatih Birol, riaditeľ Medzinárodnej energetickej agentúry hovoriť o Výročnej správe Medzinárodnej agentúry pre energiu - World Energy Outlook 2016.

Závery konferencie zhrnie Jerzy Buzek, predseda Výboru pre priemysel, výskum a energetiku, Európsky parlament a Dominique Ristori, generálny riaditeľ DG Energy v tlačovej besede 2.12. 2016 o 13:30.

Viac informácií a program môžete nájsť na: http://www.setplan2016.sk/

Pre účasť na tlačových konferenciách je potrebná akreditácia novinárov na nasledovnom odkaze.

Posledný update stránky: 2016-11-28 10:55