Ekoinovátori na letnú školu do Nemecka

Zelená pre „zelené nápady“

Šetriť energetickými zdrojmi či chrániť životné prostredie je výzvou pre dnešnú spoločnosť. Prostredníctvom rôznych nových nápadov ide o výzvu aj pre výskum a prax. Aktuálne môžu o zaujímavých ekologických riešeniach hovoriť inovátori aj podnikatelia spoločne na Green Summer School.

Využívame solárne panely, recyklujeme odpad, staviame energeticky úsporné budovy a čoskoro budeme možno jazdiť už len elektromobilmi.  To všetko sú nápady, ktorými sa snažíme byť ohľaduplnejší k životnému prostrediu.

Možností ako chrániť životné prostredie je  stále viac, pribúdajú ale aj ekologické problémy.  Je preto potrebné podporiť každý nápad, ktorý prináša ich riešenie uplatniteľné priamo v praxi.

Nájsť tieto takzvané zelené business nápady pomôže aktuálne aj Zelená letná škola (Green Summer School).  Letná škola je určená pre start-upistov a podnikateľov, ktorí majú prvé kroky tvorby biznis modelu za sebou a identifikovali konkrétny problém, ktorý majú záujem riešiť.  Na základe svojho riešenia by start-upisti mali ponúknuť produkty a služby, ktoré sú schopné uspieť už priamo na trhu.

Okrem toho, že počas Zelenej letnej školy budú intenzívne pracovať na zhodnocovaní svojho podnikateľského plánu, budú mať príležitosť aj konzultácie a spätnej väzby s podnikateľmi či expertmi v oblasti zelených a eko inovácií. Pozornosť zamerajú na oblasť duševného  vlastníctvo, marketing, ale i cieľové skupiny.

Jednotlivé tímy na záver Letnej školy v krátkom čase predstavia, formou takzvaného „pitchingu,“ špeciálnej metódy na zaujatie investora, svoje myšlienky a odborná porota vyberie najlepších, ktorí sa zúčastnia Green and Investment Forum v nemeckom Stuttgarte. Fórum ponúka jedinečnú možnosť a príležitosť nadviazať potrebné kontakty s potenciálmi investormi pre ich „zelený nápad.“    

Green Summer School sa bude konať v dňoch 11. až 15. septembra 2017 v Nemecku a účasť na podujatí je bezplatná. Účastnílk si hradí cestovné a ubytovacie náklady.  Pre viac informácií: Simona Pede, pede@bwcon.de

Zelená letná škola je organizovaná v rámci projektu EcoInn Danube, ktorý je súčasťou Dunajského nadnárodného programu. Cieľom projektu je podpora inovácií, životného prostredia a kultúry, energetickej zodpovednosti a dobre spravovaného dunajského regiónu. Participuje na ňom šestnásť organizácií z dvanástich krajín. Slovenská republika je prostredníctvom Centra vedecko-technických informácií SR vedúcim partnerom projektu.       

 

VIAC INFORMÁCIÍ o projekte EcoInn Danube nájdete na oficiálnej stránke:

http://www.interreg-danube.eu/approved-projects/ecoinn-danube

Posledný update stránky: 2017-07-11 14:07