Efektívne vedecké publikovanie aj s citačnými manažérmi. Získajte prehľad o ich možnostiach

Citačné manažéry sú dnes dôležitou súčasťou vedeckého publikovania. Zorientovať sa v ich možnostiach, vďaka ktorým bude vaša práca efektívnejšia, pomôže aktuálne aj online workshop. Odborníci priblížia teoretické informácie no spomenú aj praktické rady.

Písanie vedeckých článkov sa nezaobíde bez citovania a tvorby bibliografických odkazov. Odborníci z Odboru podpory otvorenej vedy a výskumu v Centre vedecko-technických informácií SR (CVTI SR) pripravili pre záujemcov o tému práce s takzvanými citačnými manažérmi online workshop.

 „Pokiaľ vytvárame bibliografiu manuálne, zaberie nám to neskutočne veľa času. Našťastie existujú nástroje, ktoré nám túto činnosť výrazne uľahčia a zefektívnia našu prácu - citačné manažéry.  Taký moderný referenčný manažér však už dávno neslúži len na citovanie. ...“ uvádza Kristína Muráňová, lektorka workshopu z CVTI SR.

Ako konkretizovala, na webinári predstaví dostupné citačné manažéry a prehľad širokej škály ich funkcií. Nezabudneme ukázať možnosti práce  s nimi i spôsob citovania a tvorby bibliografických odkazov pomocou vybraných citačných manažérov.

Online workshop – Prehľad a funkcie citačných manažérov– je pripravený v online priestore na 23. apríla 2021. Záujemcovia sa môžu pridať prostredníctvom živého vysielania v čase od 13:30 do 14:30.

 

23.4.2021 │13:30 do 14:30

online workshop Prehľad a funkcie citačných manažérov │ živé vysielanie

Posledný update stránky: 2021-04-19 12:08