85vyrocie.cvtisr.sk

E-zdroje sú obohatené o špecializované databázy. Vydavatelia reagujú na celosvetovú pandémiu koronavírusu.

CVTI SR poskytuje vďaka vzdialenému prístupu k elektronickým informačným zdrojom jedinečný obsah celosvetových licencovaných databáz. Aj v súčasnej situácii môžu registrovaní používatelia tieto služby plnohodnotne a bez obmedzenia podľa vlastnej potreby využívať.

Vydavatelia však promptne reagujú aj na situáciu ohľadom šíriacej sa pandémie. Ponúkajú voľný prístup k špecializovaným e-zdrojom nad rámec licenčných podmienok.

„V súvislosti s pandémiou koronavírusu sprístupnil vydavateľ Wolters Kluwer aj jedinečný zdroj určený na detekciu a vzdelávanie v oblasti infekčných chorôb. GIDEON (Global Infectious Diseases and Epidemiology Online Network) obsahuje aktuálne informácie a nástroje na diagnostikovanie chorôb a ich sledovanie, najnovšie trendy v epidemiológii a liečbe. Ide o dočasný samostatný e-zdroj prístupný pre našich registrovaných používateľov zdarma, ako bonus od vydavateľa na obmedzené obdobie, do 15. mája 2020,“ konkretizujú kolegovia zo sekcie Vedecká knižnica.

Spomínanú databázu už nájdu záujemcovia v ponuke licencovaných e-zdrojov. Pre registrovaných používateľov je prístupná prostredníctvom odkazu:

http://hanproxy.cvtisr.sk/HAN-AtoZ/atoz.html

Ako  kolegovia informovali, GIDEON nie je jediný „bonusový“ e-zdroj. V rámci predplatených databáz spustila voľný prístup napríklad aj databáza JoVE.

CVTI SR pripravilo kompletný prehľad E-ZDROJOV: Vydavatelia sprístupňujú články a kapitoly o koronavíruse

CVTI SR samozrejme situáciu v súvislosti s takýmto rozširovaním prístupu do e-zdrojov sleduje a o novinkách bude priebežne informovať.

Posledný update stránky: 2020-03-25 10:55
×