CVTI SR je bronzovým partnerom projektu najväčšej svetovej prehliadky inovácií, kreativity a dômyselnosti. Medzi partnermi projektu Maker Faire nechýba ani Fablab Bratislava.

Centrum vedecko technických informácií SR (CVTI SR) sa stalo bronzovým partnerom podujatia Maker Faire, To sa prezentuje ako najväčšia svetová prehliadka inovácií, kreativity a dômyselnosti pre celú rodinu.

Medzi partnerov podujatia Maker Faire patrí aj kreatívna dielňa Fablab Bratislava. Tento priestor, pre zhmotňovanie myšlienok a nápadov, je organizačnou zložkou CVTI SR. Nájsť v ňom môžete rôzne digitálne technológie ako napríklad 3D tlač a podobne.      

Maker Faire je čiastočne zábavný jarmok, ale aj veľtrh pre Makerov všetkých generácií. Maker Faire sa otvára inžinierom, remeselníkom, umelcom, kutilom, záhradníkom aj vedcom. Je to miesto, kde každý môže ukázať svoju vychytávku, experiment alebo projekt. Maker Faire skrátka ponúka možnosť nielen nahliadnuť do budúcnosti, ale sa na nej aj aktívne podieľať.

Nie je zameraný na konkrétny odbor a jeho hlavnou témou je tvorivosť. Je určený pre  deti, dospelých i seniorov hľadajúci aktívnu zábavu, užitočné zručnosti a nové nápady. Tento globálny festival digitálneho aj analógového, tradičného i technického kutilstva pre celú rodinu sa prvýkrát konal  v roku 2006 v San Franciscu, kam tento rok zamierilo vyše 150 000 návštevníkov. Prvý ročník Maker Faire v Prahe v roku 2018 predstavil asi 180 projektov a počas víkendu sa ho zúčastnilo na 10 000 ľudí.

Teraz sa pripravujeme predstaviť Maker Faire aj na Slovensku. ... 15. NOVEMBRA 2019 v bratislavskej Starej tržnici.

Školské skupiny môžu využiť vstup na podujatie zdarma.    

(zdroj: https://bratislava.makerfaire.com/)

Posledný update stránky: 2019-10-28 15:23