Aktuality

<< < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | > >>

Fablab Bratislava prichádza s novými aktivitami

Tvorivá dielňa Fablab Bratislava ponúka aktuálne priestor pre prezentáciu zaujímavých rozbiehajúcich sa projektov, ale aj tých, ktoré majú už konkrétne výsledky.  


Viac informácií

AKTUÁLNE: Prístup do vedeckých databáz má byť obnovený do konca týždňa

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR poskytlo garanciu na zabezpečenie financií na prístupy k vybraným databázovým kolekciám pre vedcov.


Viac informácií

Študovňa opäť otvorená

všeobecná študovňa a študovňa periodík sú zlúčené a opäť otvorené


Viac informácií

Ako môžu inovácie zmeniť nás svet? Dokážeme tieto zmeny predpovedať?

Aj takéto otázky si položili piati európski vedci, ktorí prezentovali technológie budúcnosti na podujatí Revolučné inovácie. Inovácie prinášajú technologický i spoločenský progres. Podujatie chcelo otvoriť diskusiu, ako bude vyzerať svet v roku 2050.


Viac informácií

S novou stratégiou k transformácii európskeho energetického systému

Energetická bezpečnosť sveta v najbližších desaťročiach a rozvoj nízko uhlíkových energetických technológií sú témy, o ktorých sa v týchto dňoch diskutovalo na trojdňovej medzinárodnej konferencii SET Plan 2016 – 10. Stredoeurópska energetická konferencia X. Ide o jedno z posledných podujatí počas slovenského predsedníctva v Rade EÚ v oblasti vedy a výskumu. Za ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR sa na ňom zúčastnili minister Peter Plavčan a štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová.


Viac informácií

Európska energetika predpokladá zmeny aj vďaka výskumu

Súčasná energetická politika Európskej únie vo vzťahu ku politikám v oblasti výskumu a inovácií je ústrednou témou trojdňovej medzinárodnej konferencie SET Plan – CEEC X, ktorá začína v Bratislave 30. novembra a potrvá do 2. decembra 2016. Podujatie patrí ku tradičným podujatiam organizovaným každoročne v rámci predsedníctva krajín EÚ.


Viac informácií

Excelentná veda a inovácie majú pre budúcnosť EÚ zásadný význam

V Bruseli sa dnes uskutočnila konferencia o úlohe excelencie v európskom výskume a inováciách, ako aj o možnostiach, ktoré ponúkajú Horizont 2020, európske štrukturálne a investičné fondy či iné programy na preklenutie inovačných rozdielov medzi krajinami s názvom Spreading Excellence and Innovation Divide. Zúčastnilo sa na nej viac ako 300 návštevníkov z vyše štyroch desiatok krajín.


Viac informácií

Plné texty časopisov a konferenčných zborníkov z oblasti strojárstva

Pre registrovaných používateľov CVTI SR do 31. 12. 2016


Viac informácií

Webinár k databáze ScienceDirect

24. 11. 2016 od 13.00 hod. do 14.00 hod.


Viac informácií

V Bruseli sa bude diskutovať o úlohe excelencie v európskom výskume a inováciách

O možnostiach, ktoré ponúka Horizont 2020, európske štrukturálne a investičné fondy či iné programy na preklenutie inovačných rozdielov medzi krajinami, ako aj o úlohe excelencie v európskom výskume a inováciách sa bude v stredu 23. novembra 2016 hovoriť na konferencii Spreading Excellence and Crossing the Innovation Divide v Bruseli.


Viac informácií
<< < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | > >>