Aktuality

<< < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | > >>

Celoslovenská súťaž NAG: Keď študenti dajú prednosť počítačovým sieťam pred sociálnymi

Byť odborníkom v oblasti informačných technológií v súčasnosti znamená mať blízko k zaujímavým pracovným príležitostiam. No a stať sa v budúcnosti spomínanými odbnorníkmi, majú možno blízko študenti, ktorí sa stretnú v celosloslovenskom kole súťaže zameranej na problematiku počítačových sietí. Tento týždeň si preveria svoje znalosti.    


Viac informácií

!!! POZOR ZMENA!!! O patentovaní a licencovaní v life-sciences na pôde Vedeckého parku UK (AKTUÁLNE ZRUŠENÉ)

Pozývame na prednášku „Patentovanie a licencovanie v life sciences. Prednášať bude kolega z Odboru transferu technológií, RNDr. Jaroslav NOSKOVIČ, PhD.


Viac informácií

V Banskej Bystrici sa stretnú najšikovnejší stredoškoláci v 3D tlači

3D tlač. Dnes už nič neznáme. Dobre ju poznajú aj ôsmi stredoškoláci, ktorí postúpili do celoslovenského kola súťaže v technike 3D tlače. Kto je z nich najšikovnejší, zistia už budúci týždeň.   


Viac informácií

Už piaty rok sa podporuje výskumno-inovačný potenciál Slovenska aj priamo z Bruselu

Pred piatimi rokmi sa Slovensko plnohodnotne zapojilo do Európskeho výskumného priestoru aj formou vlastnej styčnej kancelárie v Bruseli. Aktuálne si jej symbolické výročie pripomenuli nielen zástupcovia z európskej 28, ale aj tí, ktorí slovenský výskum, vývoj a inovácie úspešne reprezentujú. 


Viac informácií

Užitočné informácie, úspešné príklady aj praktické rady. Koncom marca štartuje TOUR de ERA

Výskumníci, akademici, podnikatelia, ale aj záujemcovia z verejného či neziskového sektora majú v najbližšom období možnosť dozvedieť sa o programoch takzvaného Európskeho výskumného priestoru (ERA) viac. Navyše získajú praktické rady pre tvorbu projektových návrhov. Naprieč celým Slovenskom, od Bratislavy až po Košice, štartuje koncom marca TOUR de ERA.


Viac informácií

Pripomienkovanie k výzve Manažment údajov inštitúcie verejnej správy

CVTI SR vypracovalo štúdiu uskutočniteľnosti Manažment údajov pre oblasť vedy a výskumu v zmysle dopytovej výzvy  Manažment údajov inštitúcie verejnej správy. Pripomienky zasielajte do 6. 3. 2019 do 14.00 hod..


Viac informácií

Praktické informácie aj úspešné príklady ... aj taký bol COST InfoDay 2019

Dňa 7. februára 2019 sa v zasadacích priestoroch Centra vedecko-technických informácií SR uskutočnilo podujatie COST Infoday 2019. Podujatie pripravilo MŠVVaŠ SR v spolupráci so zástupcami programu COST, Centrom vedecko-technických informácií SR a Styčnou kanceláriou pre výskum a vývoj v Bruseli (SLORD). Na podujatí vystúpili zástupcovia COST, MŠVVaŠ SR, úspešní účastníci v programe COST zo Slovenska a riaditeľ COST Association Dr Ronald de Bruin.


Viac informácií

Prečo a ako komercializovať výskum v Life Science

V priestoroch Univerzitného vedeckého parku Univerzity Komenského sa 28. februára 2019 o 17. hodine uskutoční prednáška PREČO A AKO KOMERCIALIZOVAŤ VÝSKUM V LIFE SCIENCE.  


Viac informácií

Zapoj svoj tím do súťaže robotov!

Srdečne Vás pozývame na Európsku konferenciu o vzdelávaní v robotike (ECER), ktorá sa bude konať v dňoch 8-12. apríla, 2019 vo Viedni. ECER je medzinárodná vedecká konferencia pre študentov, kde výskumníci prezentujú svoje výstupy a zároveň zapájajú študentov do interaktívnej debaty, súčasťou konferencie je aj ukážka a súťaž robotov vrátane oficiálnej európskej regionálnej súťaže Botball a PRIA Open. Do súťaže PRIA Open a PRIA Aerial je stále možné sa zapojiť!


Viac informácií

Knihovnícke odborné minimum - kurz plne obsadený!

Rekvalifikačný kurz pre pracovníkov knižníc bez knihovníckeho vzdelania
Bratislava 1. - 12. 4. 2019
 - kurz plne obsadený!


Viac informácií
<< < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | > >>