Workshop (nielen) pre OA časopisy

Termín: 19.4.2018, 08:30 - 19.4.2018, 15:00

Centrum vedecko-technických informácií si dovoľuje pozvať Vás na Workshop (nielen) pre OA časopisy, ktorý sa bude konať 19. apríla 2018 v budove CVTI SR v Bratislave, so začiatkom o 8.30 h.

Workshop je určený nielen pre vydavateľov a editorov vedeckých časopisov, ktorí vytvárajú podmienky pre Open Access publikovanie, ale aj ostatným záujemcom o túto tému.

Hlavným cieľom workshopu je zdieľať najdôležitejšie informácie o publikovaní cestou „otvoreného prístupu“ v akademickom prostredí na Slovensku, o podmienkach, ktoré má spĺňať časopis, aby mohol byť zaradený do citačných databáz (WOS), OpenAIRE – projekte na podporu otvoreného prístupu, o DOI (digital object identifier) a ochrane autorského diela v digitalizovanej podobe. Ďalej sa podelíme o konkrétne skúsenosti z praxe na vybraných vysokých školách.

Svoju účasť potvrdili zahraniční aj slovenskí lektori:

Jeffrey Clovis - Clarivate Analytics (príspevok v anglickom jazyku)

Silvia HorákováCVTI SR, Bratislava

Ľubica JedličkováSPU Nitra

Michaela MikuškováUniverzita Mateja Bela v Banskej Bystrici

Po prednáškach Vás srdečne pozývame na Open Café, kde budete môcť získať ďalšie zaujímavé informácie a odpovede na Vaše otázky priamo od jednotlivých lektorov.

Miesto konania workshopu:

Centrum vedecko-technických informácií SR

Lamačská cesta 8/A

811 04 Bratislava

2. posch., m. č. 235, o 8.30 h do 15.00 h

Účasť na workshope podlieha registrácii, ktorú je možné uskutočniť na stránke http://openaccess.cvtisr.sk/podujatia-2/workshop-nielen-pre-oa-casopisy/ najneskôr do 16. 4. 2018. Účasť na workshope je zdarma.

Všetky dostupné informácie o workshope nájdete na http://openaccess.cvtisr.sk/podujatia-2/workshop-nielen-pre-oa-casopisy/

Workshop budete môcť sledovať aj online na http://archive.tp.cvtisr.sk/live?6783354.

Informácie, kde nás nájdete a ako sa k nám dostanete sú k dispozícii TU.


* Pre účastníkov workshopu bude v rámci obedňajšej prestávky zabezpečený studený bufet (chlebíčky, káva, čaj, minerálka). Nakoľko nie je v našich možnostiach Vám zabezpečiť špeciálne občerstvenie v prípade diétnych obmedzení, prosím, kontaktujte kolegyňu Silviu Horákovú (silvia.horakova@cvtisr.sk), ktorá Vám poskytne informácie o najbližších stravovacích zariadeniach.