Tu nie ste potichu a nedotýkate sa exponátov. Boli ste už v levočskom múzeu špeciálneho školstva?

Spoznávanie Slovenska sa stalo trendom aj tohtoročného leta. Dovolenkovali sme na známych, menej známych miestach. Košická televízia sa vybrala konkrétne za zaujímavosťami Levoče. K turistickým „vychytávkam“ zaradila i interaktívne Múzeu špeciálneho školstva.  

Múzea špeciálneho školstva v Levoči je organizačne súčasťou Centra vedecko-technických informácií v Bratislave (CVTI SR). Štefánia Petreková, jeho vedúca,  hovorí, že je to múzeum pre malých aj veľkých. Tu nie ste potichu a nedotýkate sa exponátov. Tu ste interaktívni a odnášate si jedinečný zážitok.

Ako spomenula v reportážnej pozvánke do Levoče Petreková, expozícia spája históriu so súčasnou modernou oblasťou. „Najvzácnejšími exponátmi sú niektoré pomôcky pre nevidiacich. Napríklad medený glóbus z roku 1927, ale aj historické mapy Severnej a Južnej Ameriky či šlabikáre a čítanky pre nevidiacich z konca 19. storočia.“    

Celú reportáž TV Košice, ktorá virtuálne prevádza Levočou prinášame na odkaze nižšie.

https://www.tvkosice.sk/video/61120fcab0c188066c419032

(min. 5:39 - 6:46)

Aj nasledujúce obdobie, rovnako ako leto, praje výletom. Po tejto televíznej, určite neváhajte aj s osobnou návštevou. Napríklad práve do Múzea špeciálneho školstva v Levoči. Ročné porovnanie mesiacov júl a august hovorí múzeu jasnými číslami – o viac ako 260 návštevníkov viac. ... aká bude jeseň?   

Posledný update stránky: 2021-09-02 15:48