Aktuality

<< < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | > >>

Počas októbrového Týždňa otvoreného prístupu ponúkne CVTI SR celonárodnú konferenciu aj webinár

Týždeň otvoreného prístupu sa tento rok uskutoční 21. - 27. októbra 2019. Tohtoročnou témou je rovnosť v prístupe k otvoreným vedomostiam, ktorá nadväzuje na minuloročnú tému, ktorou bolo formovanie spravodlivých základov pre otvorené poznanie. Tento ročník je už jedenásty v poradí.

Centrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR) plní od roku 2013 funkciu Národného referenčného bodu pre Open Access politiku Európskej komisie na Slovensku. Počas tohtoročného Týždňa otvoreného prístupu ponúkne webinár „Úvod do otvoreného prístupu“ a konferenciu „Open Access: jeho príležitosti a výzvy“.


Viac informácií

Európska komisia zverejnila aktualizáciu Pracovného programu Horizont 2020 na roky 2018-2020

Dňa 2. júla 2019 Európska komisia zverejnila finálnu aktualizáciu Pracovného programu Horizont 2020 na roky 2018-2020. V aktualizovanom pracovnom programe sa teraz uvádzajú úplné tematické texty všetkých tém do roku 2020, ktoré sa predtým uverejňovali len ako titulky. Okrem toho boli do takmer všetkých programových častí programu Horizont 2020 pridané nové témy.


Viac informácií

Národný projekt IT Akadémia - vzdelávanie pre 21. storočie: Požiadavky praxe si ako učiteľ informatiky môžeš overiť priamo v IT firmách

Ak je vašou snahou poskytnúť na hodinách informatiky svojím žiakom tie najaktuálnejšie informácie priamo z prostredia IT firiem, je tu príležitosť, získať tieto znalosti z praxe formou stáže.


Viac informácií

Finančné pravidlá v programe H2020 predstaví komunikačná kampaň Európskej komisie

Audítori, skúsení manažéri grantov, ale aj podporovatelia výskumných pracovníkov pri realizácii projektov a rovnako i administratívna podpora v tejto oblasti. Všetkým tým je určená komunikačná kampaň Európskej komisie o finančných pravidlách H2020. Podujatie sa bude konať 25. júna v priestoroch CVTI SR. 


Viac informácií

Zmena prevádzkovej doby počas leta 2019

V letných mesiacoch bude upravená prevádzková doba knižnično-informačných služieb CVTI SR.


Viac informácií

„Digitálne prázdniny“ vo Fablab Bratislava

Vyrobiť si tričko, ktoré nemá žiadny spolužiak, vytvoriť hračku v 3D tlačiarni a vlastnoručne naprogramovať robota. Aj takýto môže byť prázdninový program  ... v tábore digitálnych technológií.


Viac informácií

Národný projekt IT Akadémia - vzdelávanie pre 21. storočie: Naprogramovať web či zostaviť robota nielen z lega. Letné sústredenie pre talentovaných žiakov ponúka nové poznatky aj originálne zážitky

Žiaci a študenti, ktorí sú „doma“ v robotike, elektronike či programovaní majú príležitosť zúčastniť sa sústredenia. Pripravený je odborný program, ale predovšetkým viacero praktických aktivít.


Viac informácií

REGISTRÁCIA SPUSTENÁ! Pripravuje sa kľúčová aktivita plánovania programu Horizon Europe (2021 - 2027)

Registrácia na veľké celoeurópske podujatie pod názvom "European Research & Innovation Days" je spustená. Uskutoční sa v termíne od 24. do 26. septembra 2019 v Bruseli.


Viac informácií

Európska komisia vyhlásila výzvu na zapojenie expertov do „Mission Boards“

Európska komisia vyhlásila výzvu na zapojenie expertov do „Mission Boards“, ktoré budú Komisii poskytovať odborné poradenstvo pri identifikácii a realizácii jednotlivých misií v programe Horizon Europe, ďalšom výskumnom a inovačnom programe EÚ.


Viac informácií
<< < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | > >>